Wygodne, sprawne, szybkie i najbardziej dochodowe zarabianie kryptowalut w kranach wymaga zrozumienia kilku istotnych aspektów. Przygotowując Ranking kranów z Kryptotimerem » zdobyłem wstępne doświadczenie kryptoklikacza, które zaowocowało wnioskami i refleksjami potencjalnie pomocnymi innym osobom zainteresowanym tą formą zarabiania cyfrowych monet.

Sztywne priorytety, czyli właściwa kolejność odbioru

Każdy z nas ma ograniczony czas, dlatego warto go wykorzystywać w sposób optymalny. Ta oczywista oczywistość dotyczy również kranów kryptowalutowych:

I. Czasomierz progresywny

Najważniejszym priorytetem jest odbiór walut z kranów z czasomierzem progresywnym, bowiem są one najbardziej dochodowe. Faucety z timerem progresywnym nie oferują sztywnej stawki co określony czas jak zdecydowana większość kranów. Za to w czasie między kolejnymi odbiorami stale naliczają monety. Oczywiście im dłuższa przerwa, tym wolniejsze naliczanie, dlatego im częstszy odbiór, tym większy sumaryczny zarobek niż w przypadku rzadszych odbiorów. Dlatego jeśli masz mało wolnego czasu to zaczynaj od odbioru z kranów progresywnych (albo od .

W Rankingu z kryptotimerem owe krany są oznaczone literą  P  w kolumnie TIMER - są to między innymi wszystkie Moony »

II. Bonusy

Dbaj o bonusy, szczególnie lojalnościowe! Wspomniane krany ze stajni Moon posiadają bonus lojalnościowy do 100%, co podwaja potencjał zarobkowy. Wystarczy przynajmniej 1x dziennie odebrać walutę, utrzymać ten stan przez 100dni i dłużej – wówczas bonus nie przepadnie. Jednak może się zdarzyć tak, że kran sam z siebie wysiądzie na jeden dzień i bonus przepada – miałem tak w przypadku MoonLitecoin.

III. Automatyczny dochód pasywny

Kran Freebitcoin » po przekroczeniu 30.000 satoshi oferuje oprocentowanie konta – 4,08% rocznie wypłacane codziennie. Dlatego w początkowej fazie pracy z tym faucetem należy dążyć do zgromadzenia tej kwoty i nie tracić kapitału na loterie czy kasyno. Także zlecanie wypłat wydaje się niekorzystne w świetle 4%-owej lokaty, a szczególnie schodzenie poniżej 30.000 satoshi.

To samo dotyczy innych kranów oferujących oprocentowanie konta lub inne niespotykane korzyści, jednak jeszcze ich nie ma… albo nie znalazłem.

Automatyczny pasywny kryptodochód można uzyskać jeszcze w inny sposób i nie jest on bezpośrednio związany z faucetami, a ze specyfiką kryptowalut. Niektóre z nich oferują darmowe airdropy i oprocentowanie konta np. Bitcore [BTX] Ten projekt wszystkim zgłoszonym portfelom BTC z saldem minimum 1.000.000 satoshi (0,01 BTC) rozdaje co jakiś czas swoją kryptowalutę BTX w stosunku 1:2. Natomiast portfele z minimum 1 BTX mają zagwarantowany coponiedziałkowy bonus w formie 7% od stanu konta!

Dlatego dążenie do spełnienia wymagań dodatkowego dochodu pasywnego powinno być stałym elementem mądrych i przemyślanych strategii zarabiania kryptowalut jak FAMA » Innymi słowy, korzystanie z kranów BTC oraz BTX i gromadzenie tych monet powinno być kolejnym realizowanym priorytetem.

IV. Minimum do wypłaty

Wysoki priorytet powinny mieć również krany z minimum do wypłaty, co pozwoli na szybsze zgromadzenie wymaganego limitu. Jednak w ich przypadku należy wybierać tylko najbardziej zyskowne serwisy, z najmniejszą ilością utrudniaczy (captcha, popup itp), wypłacalne i wiarygodne, żeby nie uciekały ze zgromadzonymi walutami przed osiągnięciem minimum.

Do Rankingu z kryptotimerem dodaje tego typu sprawdzone krany i oznaczam określoną minimalną kwotą do wypłaty w kolumnie WYPŁATA.

V. Najzyskowniejsze, najbardziej dochodowe

W określeniu poziomu zyskowności danego kranu pomaga Kalkulator potencjału zarobkowego kranów kryptowalutowych » Wystarczy podać 2 najważniejsze parametry, czyli zakres jednorazowego zbioru i długość czasomierza. Wypluwa wynik dla 1 godziny, 8 godzin, tygodnia, miesiąca i roku.

Zyskowność nie została uwzględniona na sztywno w Rankingu kranów, bowiem większość z nich uzależnia wysokość jednorazowego odbioru waluty od jej aktualnego kursu na giełdzie. Innymi słowy, ta wartość jest zmienna i trudna do rzetelnego uchwycenia, gdyż dodatkowo dochodzą bonusy i prowizje partnerskie. Stąd prosty kalkulator do wyliczania na bieżąco podstawowego poziomu dochodowości na skali czasu. Ranking odzwierciedla poniekąd potencjał zarobkowy kranów w kolejności ich ułożenia – po części, gdyż na pozycje wpływa również wiarygodność i użyteczność (Ocena WUZ »)

Jak sprawnie zarabiać w kranach kryptowalutowych?

I. Captcha

Główną przeszkodą w odbiorze kryptowalut z kranów są tzw. captche, czyli szybkie testy uniemożliwiające okradanie faucetów przez automatyczne boty. Captche można podzielić na klikalne, tekstowe i przesuwne. W moim subiektywnym odczuciu najszybsze i najprostsze są captche klikalne oraz przesuwne bez puzzli. Natomiast captche tekstowe i przesuwne z puzzlami mogą być problematyczne i niewygodne na małych ekranach dotykowych.

Oznaczenie odpowiednio   T   P  lub  P1  w Rankingu kranów z kryptotimerem » w kolumnie CAPTCHA

Przy czym najpopularniejsza klikalna reCaptcha autorstwa Google może być jeszcze mniej uciążliwa i zupełnie przestanie wyświetlać testy. Wystarczy zalogować się na swoim koncie Google w przeglądarce Chrome (Ustawienia » Osoby). Z tego, co zauważyłem automatyczne zatwierdzanie recapthy działa każdego dnia tylko przez jakiś czas, później wraca konieczność rozwiązywania testów – jakby był ściśle określony limit dzienny.

reCaptcha

II. Popupy, nowe okna i przekierowania

Te ukryte utrudniacze są wyjątkowo irytujące dla użytkowników kranów i niestety ich wykorzystanie jest stosunkowo szerokie. Mniej więcej połowa kranów w Kryptotimerze posiada tego typu przeszkody…

...oznaczenie kropki  •  w kolumnie PU

Dlatego w ich przypadku przed zrobieniem captchy lub podaniem adresu portfela warto kliknąć w puste miejsce na stronie, żeby sprawdzić czy istnieje utrudniacz. Jeśli tak to nowa karta może otworzyć się z reklamą lub aktualną stroną, dlatego wskazane jest odpowiednie skupienie, żeby szybko identyfikować i zamykać kartę z reklamą, a nie odwrotnie. Po pewnym czasie korzystania z kranów nabiera się wprawy – wyrabia się zdrowy nawyk odpowiednich reakcji.

III. Szybkość

Podczas odbioru kryptowalut z kranów nie trzeba czekać na pełne załadowanie strony i wszystkich reklam. Dla przyspieszenia pracy warto klikać w docelowe przyciski czy obrazki od razu po ich wyświetleniu. Jednak w przypadku kranów z popupami lepiej poczekać na pełne załadowanie, gdyż ich skrypty zazwyczaj ładują się jako ostatnie.

IV. Bloker reklam

Na początku warto odwiedzać krany z włączonym blokerem reklam (adblock, ublock itp.), gdyż niektóre z nich nie posiadają systemu do wykrywania blokerów. Dzięki temu strona jest szybsza a odbiór sprawniejszy, jednak jest to rzadkość. Jeśli blokada jest aktywna wystarczy dodać wyjątek lub wyłączyć blokera na odwiedzonej stronie.

Z punktu widzenia twórców kranów jest to podejście nieetyczne i nieuczciwe – reklamy stanowią główne źródło dochodu faucetów i tym samym warunek ich istnienia. Jednak z drugiej strony, czy uruchamianie skryptów kopiących w przeglądarce bez wiedzy użytkowników jest ok? Nie a niestety ta praktyka tzw. cryptojacking jest coraz popularniejsza…

...czerwone oznaczenie przekreślonego em  M  w Rankingu w kolumnie UWAGI

Brak systemu wykrywającego blokery reklam leży w gestii twórców kranów i widać, że większość z nich zdaje sobie z tego sprawę.

V. Czas pracy

Słusznym rozwiązaniem jest wyznaczenie sobie kilku sesji odbioru walut dziennie – minimum to jedna dla utrzymania wspomnianych bonusów lojalnościowych. Warto także zmierzyć łączny czas poświęcony na 1 sesje odbioru monet z wybranych kranów, co umożliwi efektywne wykorzystanie wolnych okienek w ciągu dnia. Świadomość potrzebnego czasu pozwala na lepsze dopasowanie pracy w kranach do prowadzonego trybu życia. Oczywiście ktoś kto pracuje z komputerem ma więcej możliwości odbioru walut na co dzień niż jakikolwiek inny pracownik bez stałego dostępu do sieci.

Kryptotimer posiada przybliżone łączne czasy zbioru dla każdej kryptowaluty w nagłówku po prawej stronie [≈ xx minut]

VI. Urozmaicenie pracy inną aktywnością

Bądźmy szczerzy, praca z kranami nie jest wyjątkowo pasjonująca 😉 Dlatego czasami warto urozmaicić ową aktywność wykorzystując np. gry umożliwiające zarabianie monet cyfrowych. Najczęściej są to strategiczne gry przeglądarkowe i zręcznościowe.

W Rankingu kranów są oznaczone odpowiednio jako  GP  GZ  w kolumnie UWAGI

Innym sposobem zróżnicowania zarabiania kryptowalut są serwisy oferujące cyfrowe monety za już znaną i standardową aktywność internetową jak np. wprowadzanie danych lub inne zadania online.

Oznaczenie  ZO  w Rankingu w kolumnie UWAGI

Dlaczego czasomierz tabelaryczny jest lepszy od rotatora?

Analizując nisze kranów kryptowalutowych zauważyłem, że są stosowane 2 narzędzia ułatwiające i przyspieszające pracę z faucetami:

  • rotator, który automatycznie w jednym oknie wypluwa kolejny kran z gotowym odbiorem monet cyfrowych
  • ranking, lista, spis, tabela – prezentacja wszystkich kranów na jednej stronie

Na początku wydawało mi się, że rotator jest wygodniejszy i szybszy, jednak po testach, wady tego rozwiązania przyćmiły zalety i finalnie wybrałem ranking oferujący większą swobodę:

  • pełna kontrola wyboru kranu
  • szybki dostęp do wszystkich wykorzystywanych faucetów i łatwa realizacja wybranych założeń

Najprostszym sposobem przyspieszającym odbiór z kranów jest otwieranie każdego fauceta w oddzielnej karcie przeglądarki. Jednak w świetle zagrożenia cryptojackingiem można w ten sposób mocno obciążyć i spowolnić działanie urządzenia. Zarówno rotator jak i czasomierz tabelaryczny zapewniają niskie obciążenie sprzętu – otwarta jest tylko jedna karta.

Programy partnerskie kranów – oto cała tajemnica!

Każdy kto narzeka na niską dochodowość kranów kryptowalutowych nie rozumie ich potencjału drzemiącego w programach partnerskich. Skupienie się na promocji swoich linków referencyjnych i budowa grup poleconych zapewnia automatyczny, pasywny kryptodochód. Oczywiście ten sposób maksymalizacji zysku jest czasochłonny, ale odpłaca.

Metod reklamy swoich linków referencyjnych jest sporo, od opcji bezpłatnych do płatnych kampanii. Jednym z prostszych, ale jednocześnie wysoce efektywnych sposobów jest stworzenie portalu/bloga o krypto branży na bezpłatnej platformie www i/lub narzędzia do wygodnego zarabiania w kranach typu ranking, kryptotimer, rotator – jedno i drugie wypełnione swoimi reflinkami. Więcej » Automatyczny Kryptodochód z programów partnerskich »

Wskazówka i pozwolenie jednocześnie 😉 Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy w puste miejsce na stronie Kryptotimera » i wybierzesz opcje Wyświetl źródło strony (Chrome) to zobaczysz pełny kod html. Wystarczy go skopiować, wkleić jako wpis/strona w swoim serwisie i zmienić wszystkie reflinki na własne. Następnie adres swojego rankingu możesz promować np. bezpłatnie na forach/grupach o zarabianiu i kryptowalutach lub płatnie poprzez sieci kryptoreklamowe jak Coinzilla lub MellowAds, ale płacąc już zarobionymi monetami. W ten sposób ograniczysz ryzyko nic nie inwestując (oprócz czasu) i będziesz reklamował wszystkie krany za jednym razem, na jednej stronie.

W przypadku programów partnerskich zawsze najważniejsza jest skala – grupa 10 aktywnych poleconych dużo nie pomoże, ale prowizja z aktywności setek czy nawet tysięcy zaproszonych kryptoklikaczy jest już mocno odczuwalna. Kran Freebitcoin » prezentuje efekty wykorzystania swojego programu partnerskiego w zakładce STATS, tabela TOP 10 AFFILIATES – najlepszy partner w momencie pisania tego artykułu miał zarobione 25,5 BTC!

Reasumując…

Optymalna kolejność korzystania z kranów wg mnie:

  1. Krany długowieczne, tym samym wiarygodne i wypłacalne: FreeBitcoin » & FreeDoge »
  2. Krany z czasomierzem progresywnym m.in. BitFun » MoonBitcoin » MoonCash » MoonDash » MoonLitecoin » MoonDogecoin »
  3. Krany z bonusem lojalnościowym – powyższe Moony.
  4. Krany z kryptowalutami oferującymi pośredni lub bezpośredni dochód pasywny m.in. faucety bitcoin » i bitcore »
  5. Sprawdzone krany z minimum do wypłaty
  6. Najbardziej opłacalne
  7. Krany grywalne
  8. Wszystkie pozostałe

Wygodna praca z kranami:

  1. Aktywne zalogowanie w przeglądarce
  2. Sprawdzenie czy istnieją popupy
  3. Odpowiednie zarządzanie blokerem
  4. Pomiar czasu pracy i dopasowanie do stylu życia
  5. Korzystanie z narzędzi typu Ranking kranów i Kryptotimer »
  6. Maksymalizacja kryptozysku poprzez programy partnerskie i budowa szerokiej grupy poleconych
Jeden komentarz
  1. Super artykuł 🙂 Dzięki za taką dużą dawkę wiedzy. Na pewno coś wykorzystam. 🙂

    Polecam również od siebie dwa krany:

    [moderacja]

    Może to nie jest jakoś duża kwota ale zawsze można dorobić 🙂

Napisz komentarz. Twoje myśli są tu zawsze mile widziane ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.