Initial Coin Offering (ICO) to rodzaj internetowej zbiórki społecznej (and. crowdfunding) wykorzystującej technologię blockchain, w której inwestorzy w zamian za wpłacony kapitał otrzymują kryptowaluty / tokeny. W założeniu mają one służyć m.in. do wymiany wartości wewnątrz wspieranego projektu blockchainowego a ich wartość rynkowa ma rosnąć wraz z jego rozwojem. Jednak ten oczekiwany scenariusz nie zawsze zostaje spełniony. Innymi słowy, można stracić inwestycję, jeśli wierze w projekt nie towarzyszy twarda analiza pomysłu i obiektywna ocena profesjonalizmu twórców. Więcej » Jak ocenić potencjał kryptoaktywa? Gdzie ich szukać? ANALIZA FUNDAMENTALNA »

• Crypto Airdrop • Co to jest zrzut krypto?

Jednakże niektóre projekty blockchainowe przed lub po zbiórce ICO oferują darmowe kryptoaktywa (tokeny / kryptowaluty) w ramach tzw. zrzutu krypto (ang. crypto airdrop), który jest jednym z dostępnych narzędzi marketingowych budujących zaangażowaną społeczność wokół nowej kryptokoncepcji. Jednocześnie jest to sposób szerokiej dystrybucji nowej waluty. Wszystko to, w teorii, powinno wpływać na wzrost jej wartości.

Darmowe monety można otrzymać za proste zadania np. rejestrację nowego konta, zaproszenie nowego użytkownika, post w mediach społecznościowych, retweet tweeta, oglądnięcie filmu z szefem projektu czy kontakt poprzez określone forum z członkiem zespołu. Tokeny zazwyczaj są przechowywane w systemie informatycznym projektu, na koncie wewnętrznym użytkownika a później transferowane na portfele kryptowalutowe m.in. obsługujące ERC20.

Inna, znacznie przyjemniejsza możliwość polega na automatycznym odbiorze zrzutu krypto – jedyny wymóg to posiadanie kwoty odpowiedniej waluty (najczęściej ethereum lub bitcoina) na odpowiednim portfelu (z możliwością podpisywania wiadomości lokalnie lub online oraz dostępem do kluczy prywatnych). Zazwyczaj wygląda to tak: na wczesnym etapie rozwoju projektu (​pre-announced​ ​time​) zostaje zrobione zdjęcie (snapshot) blockchaina i każdy kto w tym czasie posiada wspomniane waluty w portfelu otrzymuje określoną ilość darmowych tokenów.

» Bezpieczna rejestracja i obsługa konta MyEtherWallet.com – najlepszy portfel ethereum dla tokenów ERC20 z airdropów »

Osoby bez kapitału inwestycyjnego lub nie do końca przekonane do technologii blockchain, dzięki airdropom mogą dołączyć do kryptoinwestorów bez ryzyka finansowego, inwestując siebie i swój czas. Jednak projekty z darmowymi zrzutami krypto również należy analizować, aby w najgorszym przypadku nie tracić bezcennych minut na obserwację syfu służącego tylko do wyłudzania pieniędzy. Jednocześnie warto wiedzieć, że niektóre topowe monety jak Ripple, NEM czy Decred przeprowadzały airdropy, dlatego warto wdrożyć monitoring darmowych zrzutów w swojej kryptostrategii.

Zasady bezpiecznego korzystania z airdropów

NAJWAŻNIEJSZE! Żądanie jakichkolwiek danych wrażliwych podczas rejestracji, jak klucze prywatne czy pliki portfeladyskwalifikuje wiarygodność zrzutu! Unikać takich airdropów jak ognia, ponieważ portfel może zostać wyczyszczony! Podpisanie wiadomości lub zlecenie mikropłatności jest stosowane standardowo jako wystarczające potwierdzenie.

Dodatkowe BHP

  • Zainstalowane wtyczki w przeglądarce google chrome EtherAddressLookup lub MetaMask ostrzegają o znalezieniu się na podejrzanej stronie. Zawsze należy zwracać uwagę na pasek adresu przeglądarki – w nazwie projektu nie może być literówek.
  • Jakkolwiek otrzymany link do atrakcyjnej sprzedaży tokenów, porfela kryptowalutowego, giełdy wymiany ewalut czy platformy obsługującej kryptowaluty należy zignorować i nie klikać. Zamiast tego sprawdzić projekt w wyszukiwarce (nazwa + token) omijając reklamy z pierwszych miejsc wyników wyszukiwań. Później do nazwy projektu dodać twitter i sprawdzić konto twitterowe projektu – nazwa w adresie, nazwa po @ i adres strony w opisie powinny się zgadzać.
  • W przypadku dużej wiary w projekt i chęci dokupienia tokenów do otrzymanych z airdropa, sprawdzić adres odbiorcy przed zapłatą na Etherscan.io » Nadmiar komentarzy negatywnych dyskwalifikuje projekt i zakup.

Podstawowe informacje wymagane w zgłoszeniu

Spis swoich danych należy zapisać w notatniku systemowym lub dodać do wtyczki wypełniającej formularze, dzięki czemu dołączanie do zrzutów będzie szybsze. Poniżej lista stale trwających crypto airdropów oraz link do spisu aktualnych i zakończonych zrzutów, do których dołączyłem i obserwuje rozwój sytuacji…

• Lista Crypto Airdrops

Zrzuty darmowych kryptowalut i tokenów

Stale trwające

Bitcore.cc BTX » Każdy portfel z więcej niż 0,01 BTC (1 milion satoshi) otrzymuje darmowe BTX w stosunku 1:1. W każdy poniedziałek wszystkie zarejestrowane portfele z minimum 1 BTX otrzymują 3%-owy bonus tygodniowy. Aktualizacja: zmiana stosunku (1:2) i wysokości bonusa (7%)

ByteBall.org GBYTE » Ten projekt opiszę jak będzie nowy termin airdropa, bo ostatnio go nie było (zrzuty w pełnie księżyca). Aktualizacja: airdrop został zakończony.

Aktualne → Zakończone → Udane → Zyskowne

AKTYWNE AIRDROPY! • ZAKOŃCZONE NIEZREALIZOWANE • ZREALIZOWANE • DOCHODOWE$

Chronologiczny spis wszystkich wykorzystanych airdropów »

• Gdzie szukać airdropów?

Zrzutów krypto jest sporo, ale część z nich to zwykłe wyłudzanie danych, które jak wiadomo są bardzo cenne. Dlatego należy korzystać z serwisów wstępnie weryfikujących wiarygodność projektu i jego airdropa. Oczywiście w pierwszej kolejności polecam moją selekcję, która jest wypadkową poniższych źródeł i własnego researchu »

Forum BitcoinTalk.org

Pierwszym poście listuje wiarygodne airdropy » List od legit crypto airdrops

» https://bitcointalk.org/index.php?topic=2164165.0 »

AirDropAlert.com

Strona główna serwisu » Można zostawić email i/lub subskrybować konta społecznościowe – co kto woli…

» https://twitter.com/AirdropAlert »

» https://www.facebook.com/AirdropAlertcom »

Kanał CryptoAirdrops

» https://twitter.com/CryptoAirdrops »

» https://www.facebook.com/CryptoAirdrops »

4 komentarze/y
    1. 🙂 Jednak się zdecydowałeś – brawo dla tego Pana 😉 Ja ostatnio musiałem lekko odpuścić, ale wkrótce wracam do airdropowania, bo widzę, że kilka ciekawych projektów mi uciekło

Napisz komentarz. Twoje myśli są tu zawsze mile widziane ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.