Coinpot to mikroportfel z pięcioma saldami walut cyfrowych – Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Dogecoin – i możliwością ich kopania poprzez webmining, obsługujący jedne z najlepszych kranów kryptowalutowych jak:

Ważne! Podczas rejestracji w mikroportfelu CoinPot i powyższych kranach trzeba użyć tego samego adresu email, dzięki czemu wszystkie kryptowaluty będą spływać na jedno konto!

Spis treściDowody wypłat »Warunki wypłat (minima, prowizje i terminy) »Analiza strony www »Funkcjonalność »Analiza źródeł technicznych »Analiza źródeł poglądowych »Podsumowanie i recenzja CoinPot.co »Rejestracja nowego konta i wskazówka bezpieczeństwa »

Tak się złożyło, że wypłacalność mikroportfela CoinPot.co sprawdziłem jako pierwszą po rozpoczęciu strategii FAMA » W zasadzie to nic dziwnego – wszystkie krany ze stajni Coinpota posiadają tylko jedną captche, dlatego praca z nimi jest łatwa i przyjemna. Dodatkowo oprócz kranu BonusBitcoin, wszystkie oferują czasomierz progresywny – im dłuższe przerwy między zbiorami, tym więcej do zebrania – co skutkuje szybkim zgromadzeniem minimum do wypłaty.

Dowód wypłaty z CoinPot

Żeby jak najszybciej zweryfikować wypłacalność tego mikroportfela zdecydowałem się na minimalną wypłatę 10.000 satoshi z prowizją 1.000 satoshi. Oczywiście następne wypłaty warto zlecać po przekroczeniu minimum do wypłaty bez prowizji, czyli aktualnie 100.000 satoshi. Oto screen z portfela Blockchain.info ↓

Coinpot Pierwsza wypłata kryptowalut

Przy okazji na czerwono zaznaczyłem informacje potwierdzające ważną naturę Bitcoina, czyli deflacje i jego rosnący kurs. W momencie przelewu 13 września 2017 roku 10.465 satoshi było warte 1,52 PLN – 19 grudnia tego samego roku to już 6,60 PLN ! Teraz chyba łatwiej zrozumieć sens strategi FAMA+HODL? Zarabiaj i trzymaj kryptowaluty, gdyż ich wartość rośnie i według mnie rosnąć będzie jeszcze długo …

Wstępna analiza mikroportfela CoinPot

Warunki wypłat

Czas transferu wszystkich kryptowalut wynosi 48 godzin. Minimalne kwoty wypłat są zależne od obecnego kursu danej waluty. W przypadku rosnącej wartości Bitcoina (Core w nomenklaturze CoinPota), minima zostały zwiększone:

 • Minimum do wypłaty: 25.000 sat
 • Portfel BTC: 2.000 sat za wypłaty poniżej 100.000 sat, powyżej za darmo
 • Portfele online (Xapo, Coinbase, SpectroCoin, Mellow Ads): brak prowizji
 • Mikroportfele (FaucetHub, FaucetSystem, FaucetFly): stała prowizja procentowa (1,3% – 2%)

Bitcoin Cash

 • Minimum do wypłaty: 10.000
 • Portfel BCH: brak prowizji
 • FaucetHub: 1,5%

Dash

 • Minimum do wypłaty: 20.000
 • Portfel DASH, SpectroCoin: brak prowizji
 • FaucetHub: 1,5%

Litecoin

 • Minimum do wypłaty: 200.000
 • Portfel LTC, Coinbase: brak prowizji
 • FaucetHub: 1,5%

Dogecoin

 • Minimum do wypłaty: 50 DOGE
 • Portfel DOGE: brak prowizji
 • FaucetHub: 1,5%

Analiza strony www

Wszystko na swoim miejscu, jednak w formie minimalistycznej.

 • Strona kontaktowa posiada tylko adres email » https://coinpot.co/contact.htm
 • Regulamin bez oficjalnych danych firmy » https://coinpot.co/terms.htm
 • Polityka prywatności » https://coinpot.co/privacy.htm

Najważniejsze zasady wyciągnięte z regulaminu

 • wyłączenie odpowiedzialności twórców strony, gdy konto użytkownika zostanie zhakowane (dlatego zalecane jest włączenie podwójnej autoryzacji 2FA)
 • można posiadać tylko 1 konto CoinPot – w innym przypadku grozi ban

Funkcjonalność mikroportfela

Każdą z obsługiwanych kryptowalut można przelać na portfel, wypłacić z portfela, zamienić na inną walutę w ramach portfela i kopać poprzez przeglądarkę. Moje partnerskie kopalnie z CoinPota »

Funkcje CoinPot

Główny panel jest bardzo przejrzysty. Zawiera wszystkie salda i statystyki transakcji – ostatnie (Recent), według kryptowalut (Coins) i według źródeł (Sources)

CoinPot.co Dashboard

Analiza źródeł technicznych

Data rejestracji domeny 2017-05-06, data wygaśnięcia 2018-05-05, dane rejestracyjne zastrzeżone wg https://who.is/whois/coinpot.co »

Regularnie rosnący ruch internetowy, największy z USA wg https://www.alexa.com/siteinfo/coinpot.co »

Potwierdzenie rosnącego ruchu, ale największy z Brazylii wg https://www.similarweb.com/website/coinpot.co »

Ocena WOT obniżona za 3 negatywne komentarze w języku rosyjskim, ale słabo uzasadnione wg https://www.scamvoid.com/check/coinpot.co »

Zbiorczy skan bezpieczeństwa OK wg http://www.urlvoid.com/scan/coinpot.co/ » ale jeden z wrażliwych skanerów bezpieczeństwa Scumware raportuje problem ze skryptami kopiącymi ↓

Coinpot problem

Analiza źródeł poglądowych

Ogólna ocena społeczności jest pozytywna po lekturze opinii na frazę coinpot review » https://www.google.pl/search?q=coinpot+review » Na frazę coinpot scam » https://www.google.pl/search?q=coinpot+scam » pojawiają się zarzuty słabego kontaktu z obsługą i utraty depozytu, dlatego dla bezpieczeństwa własnych pieniędzy lepiej tam nic nie wpłacać – mikroportfel CoinPot ma służyć tylko do wypłacania kryptowalut z kranów. W tej kwestii 99% pozytywów.

Podsumowanie. Recenzja CoinPot.co

Główny problem tego mikroportfela to stosunkowo krótka żywotność – od maja 2017 minęło zaledwie 8 miesięcy. Wielu ekspertów czasowy próg determinujący wiarygodność i stabilność projektu ustawia na poziomie 12 miesięcy. Tym samym, trzeba poczekać do maja 2018 żeby parametr żywotności nabrał jakiegokolwiek znaczenia.

Utrudniony kontakt z obsługą i brak danych firmowych to według mnie większe wady niż niedługa historia projektu. Choć z drugiej strony, brak danych w projekcie nieinwestycyjnym jest do przełknięcia dopóki terminowo wypłaca zarobione środki a tak jest według zaangażowanej społeczności.

Natomiast największą zaletą mikroportfela CoinPot.co są… krany, które obsługuje. Obok legendarnego FreeBitcoin » i jego brata FreeDogecoin » są to najlepsze krany kryptowalutowe w branży – nieprzeładowane reklamami, proste w obsłudze, tylko z jedną capthą i progresywnym timerem. Są one kompatybilne wyłącznie z CoinPotem, dlatego jest on niezbędny w efektywnej strategi FAMA »

BitFun » BonusBitcoin » MoonBitcoin » MoonDash » MoonLitecoin » MoonDogecoin »

W KryptoTimerze » są oznaczone jako CPI, czyli CoinPot Instant – natychmiastowa wypłata.

Zastanawia mnie obecność salda Bitcoin Cash, który nie ma swojego odpowiednika w formie kranu. Możliwe, że jest to zapowiedź powstania nowego fauceta BCH w przyszłości.

Rejestracja nowego konta CoinPot

Przejdź do mikroportfela CoinPot.co » i kliknij Register

Rejestracja w CoinPot

Następnie wypełnij krótki formularz rejestracyjny podając swój adres email i 2x hasło o długości minimum 8 znaków, wypełniając captche i zaznaczając akceptację regulaminu. Na końcu kliknij Register. Teraz w skrzynce odbiorczej znajdź emaila od CoinPota i kliknij link potwierdzający rejestrację.

Rejestracja w CoinPot

Wskazówka bezpieczeństwa! Po rejestracji warto ustawić podwójną autoryzację 2FA dla większego bezpieczeństwa konta. Po zalogowaniu, w prawym górnym rogu wystarczy kliknąć swój email, a następnie Account details i Enable 2FA. Należy zrobić kopie papierową widocznego kodu Secret key i schować w bezpiecznym miejscu. Służy on do odzyskania dostępu do konta w przypadku utraty urządzenia.

Następnie w aplikacji Google Authenticator (Android, iOS) utworzyć nowe konto o nazwie CoinPot i przepisać ten sam Secret key. W polu 2FA code wpisać wygenerowany 6-cyfrowy numer z aplikacji i kliknąć Enable 2FA. Od teraz każde zalogowanie, wypłata czy zmiana hasła będzie wymagać podania kodu z aplikacji GA.

CoinPot Autoryzacja podwójna

 1. Świetny artykuł, jednak strony kraników i mikroportfeli maja to do siebie że często się zmieniają.
  Najważniejsza zmiany to:
  – doszedł nowy kranik Moon Cash, do którego pozwolę sobie umieścić linka [nie przejdzie – moderacja]
  – brak możliwości zrobienia wypłaty z CoinPot do Coinbase
  – obniżenie limitu minimalnej wypłaty z CoinPot na 10000 satoshi
  – zniesienie prowizji za wypłatę z CoinPot na portfel bitcoin, w tym Xapo i Spectrocoin, oraz Mellow Ads
  Stan na 28.02.2018

 2. Było fajnie i nagle na moim koncie zostało włączone 2FA bez mojej wiedzy,teraz nie mogę zlecić wypłaty ani nawet wylogować się bo przy logowaniu trzeba podać ten kod (nie mam kodu 2fa bo przy rejestracji nie zabezpieczałam konta kodem).Pisałam kilka razy do obsługi CoinPot ale nie dostałam żadnej odpowiedzi.Totalna kicha!!!

  1. Samo to się raczej nie włączyło – hack albo zapomniało się 😉 hasło użyte na coinpot było użyte na jakiejkolwiek innej stronie? Chodź z drugiej strony, ostatnio powstała plotka, że zostali zhakowani, co zdementowali, ale wskazywali, żeby nie używać hasła na coinpot na innych stronach i włączyć 2fa – może włączyli wszystkim i czekają na kontakt.

   2fa nie aktywuje się przy rejestracji – dopiero po rejestracji i aktywacji konta, w ustawieniach jest możliwość włączenia tej opcji.

 3. Ostatnio zauważyłem brak możliwości zamiany na inną walutę w ramach portfela. Czy to awaria systemy czy może tylko jakaś modyfikacja?

 4. Jak próbuję przelac litoshi z Coinpot na Coinbase to piszą,że nie prawidłowy adres i że musZę wpisać liczbę a nie cyfrę,a jak mam 900 000litoshi to JaK ja mam to wpisać żeby przelać?i czy można na Coinbase?i czy można przekonwertowac jedną walute na drugą???oczywiście wiem że można przelac calego dogecoina na litecoina ale gdybym chciał przekonwerowac np 100 000 satoshi to da radę?

 5. Odp.1 z tego co widzę, wyłączyli możliwość wypłat LTC na wszystkie portfele online jak coinbase:

  wypłata ltc coinpot

  Odp. 2 zamiana działa – przekonwertowałem tokeny coinpota na btc

  konwersja coinpot

  Odp. 3 w polu zaznaczonym na czerwono wpisujesz ile chcesz zamienić – doge na btc też działa

  konwersja coinpot

 6. Orientuje sie ktos czy pod coinpot mozna podpiac jakies inne kraniki niz moon’y, bitfun i bonus?

  1. Nic, ponieważ Bitbay nigdy nie był na liście odbiorców wypłat z coinpota jak np. coinbase, dlatego najbezpieczniej i bezprowizyjnie przelewać na adresy portfeli założonych w dedykowanych serwisach – nie na giełdy

 7. Niestety gdy próbuję przelać Bitcoin Cash otrzymuję komunikat, że nieprawidłowy adres portfela, proszę wpisać właściwy, nieważne, że przelewam sporo powyżej minimalnego progu. Gdy próbuję się skontaktować z kimś, kto mógłby mi od nich udzielić informacji na ten temat, to niezależnie od ponawianych prób, milczą. Uprzedzając – nie, nie korzystam z Coinbase.

  1. 1. skoro jest powiadomienie o nieprawidłowym adresie portfela to jakkolwiek wysokie przekroczenie minimum nie ma znaczenia
   2. stan na 19 maja 2019: można wypłacić bch tylko na adres portfela (bezprowizyjnie) lub do faucethub z 1,5% prowizją
   3. wybrałem wypłatę 0.00012 BCH na adres portfela założonego na btc.com (minimum to 0.0001 więc dla spokoju lekko ponad)
   4. wszystko przebiegło bez komplikacji, oczywiście z aktywnym 2FA, na końcu otrzymałem emaila z linkiem potwierdzającym wypłatę, która ma dotrzeć w ciągu 48 godzin – czy dotarła jeszcze poinformuję

   Reasumując, prawdopodobnie miejsce założenia portfela ma znaczenie w Twoim przypadku lub np. nie kopiujesz pełnego adresu

 8. Witam.Przy wypłacie BTH nie można wpisac adresu BTH w portfelu a przyjmuje adres BTC.

 9. Wszystko się zgadza oprócz oszukanych kliknięć w kranik za które otrzymuje się gwiazdki.
  przez cały dzień klikam w kraniki, może 300 do 400 razy a na podsumowaniu ilości kliknięć z całego
  dnia nie nalicza mi nawet 100 które są potrzebne do zdobycia 1-ej gwiazdki, sądzę że to oszustwo
  i zabieranie mojego czasu, poza tym cały ten proces zdobywania (satohi) na kranikach jest bardzo
  chudziutki, nagrody są bardzo skąpe i ten fakt że oszukują na gwiazdkach, to zwykły złodziejski szmatławiec
  jakich wiele w sieci.

 10. witam czy Coinpot wypłaci mi srodki czekam juz az 10 dni az zobacze swoje BTC NA MOUN OSOBISTYM PORTFELU

 11. JAN
  17
  CoinPot PENDING
  Withdrawal of 0.012024895 btc to 16AhHdUSgj3yUcneywgWwJg4peAMCBYiJx

  -0.01202490

  1. Zwinęli się uzasadniając decyzje brakiem czasu na ochrone przed hakierami. Jednakże ze mną osobiście rozliczyli się do końca. Przykładowo, jeśli jakkolwiek kombinowałeś to może być odpowiedź na brak wpłaty

Napisz komentarz. Twoje myśli są tu zawsze mile widziane ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.