Bezinwestycyjna strategia zarabiania kryptowalut FAMA skupia w sobie 4 źródła kryptodochodu, które może wykorzystać każdy technologiczny laik posiadający urządzenie z dostępem do internetu…

 1. FAUCETS, czyli krany kryptowalutowe » aktywność polegająca na rozwiązywaniu captch (prostych zadań)
 2. AIRDROPS, czyli darmowe zrzuty kryptowalut i tokenów » aktywność oparta głównie na wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych do airdropa
 3. MINING, czyli kopanie kryptowalut na posiadanym sprzęcie » aktywność polegająca na jednorazowym zainstalowaniu aplikacji lub przejściu na określoną stronę www i sporadycznym doglądaniu procesu kopania
 4. AFFILIATION, czyli wykorzystanie programów partnerskich

Ważne! Przez wolnościowy i nieregulowany charakter sektora blockchain, kryptobranża jest przesiąknięta typowymi piramidami finansowymi i zwykłymi oszustwami (ang. scam). Wskazana jest daleko idąca ostrożność w dołączaniu do projektów wymagających inwestycji własnego kapitału. Głównie z tego powodu strategia FAMA nie uwzględnia projektów kryptoinwestorskich mamiących szybkimi zyskami!

Spis treści

0. Wstęp. Dla kogo FAMA?
1. Główne portfele dla kryptowalut
1A. Mikroportfele
1B. Jak odczytać adresy portfeli głównych?
1C. Jak dodać adresy portfeli głównych do mikroportfeli?
2. Programy kryptowalutowe, pomocne narzędzia i analizy
2A. Rejestracja w kranach
3. Programy inwestycyjne, tradingowe i do kopania bez specjalistycznego sprzętu
4. Pasywny system dochodu kryptowalutowego z programów partnerskich
5. Darmowe kryptoaktywa ze zrzutów krypto
6. Zakup portfela hardware do bezpiecznego przechowywania kryptoaktywów
7. Opcjonalna inwestycja w profesjonalną koparkę
8. Podsumowanie. Cele strategii FAMA i jej wersje zależne od zaangażowania

Strategia FAMA w pierwszej fazie polega na identyfikacji wiarygodnych, stabilnych i wypłacalnych serwisów www, aplikacji i gier o najkorzystniejszym potencjale zarobkowym kryptowalut – m.in. tzw. krany (ang. faucets). Znając takie programy należy rozpocząć w nich regularną aktywność – gotowa analiza i pomocne narzędzia niżej. Drugi etap strategi ma na celu maksymalizacje i automatyzacje dochodu poprzez:

 • zbudowanie pasywnego przypływu walut cyfrowych dzięki programom partnerskim, czyli opartego na prowizji za zaproszone osoby do wybranych kryptoserwisów
 • monitorowanie darmowych zrzutów krypto (ang. crypto airdrops) i odbiór najbardziej obiecujących tokenów nowych startupów
 • zbudowanie amatorskiej minikoparki kryptowalut ze starego, nieużywanego sprzętu (ang. upcycling mining)

Połączony kryptodochód z programów partnerskich i airdropów można śmiało nazwać kopaniem kryptowalut bez koparki. Ich efektywne wykorzystanie to najważniejszy, najdłuższy i najbardziej wymagający etap strategi. Jego istota to intensywna, ale przemyślana reklama, marketing, promowanie swoich linków partnerskich oraz dołączanie do airdropów organizowanych przez rzetelnie sprawdzone nowe projekty blockchainowe z największym potencjałem rozwojowym.

Ostatnia, trzecia faza strategii to racjonalne wydanie części zarobionych do tej pory kryptowaluty. Tych, których nie można wydać, należy sprzedać w odpowiednim momencie, czyli na górce, po oczekiwanym wzroście wartości. Zgromadzone środki warto zainwestować w sprzęt niezbędny, jak portfel sprzętowy offline do bezpiecznego przechowywania kryptoaktywów (hardware wallet) i sprzęt zbędny jak koparka z niezależnym zasilaniem ekologicznym.

Dla kogo jest kryptostrategia FAMA?

Ten bezpieczny i asekuracyjny sposób zarabiania kryptowalut i budowania szerokiego kryptoportfela tylko z inwestycją własnego czasu powinien przypaść do gustu większym lub mniejszym sceptykom kryptotechnologii, osobom z wolnym czasem (bezrobotni, emeryci, renciści itd.), ale bez wolnych środków na inwestycję czy wszystkim innym, którzy nie chcą ryzykować swoich pieniędzy z jakichkolwiek przyczyn. Przy czym omawiany plan ma raczej charakter inwestycji długoterminowej a nie dochodu na bieżące wydatki. Tym samym, zgromadzone kryptowaluty należy trzymać i czekać. Im więcej różnych walut, tym większa szansa trafienia w tą, która w przyszłości może osiągnąć najwyższy wzrost wartości. Dlaczego nietykalna inwestycja zamiast wydawania? Odpowiedź poniżej w historii o 16 BTC i w tym artykule +y i -y kryptowalut »

Natomiast ryzykanci lub oddani kryptofani z kapitałem i bez hamulców 😉 inwestując np. w reklamę swoich reflinków mogą znacznie przyspieszyć realizację sugerowanej strategii i szybciej zbudować stabilny system pasywnego dochodu kryptowalut.

Oczywiście, nie wszystkie etapy są wymagane do budowy kryptoportfela bez wkładu własnego. Jednak wydaje się, że większe zaangażowanie jest wskazane, gdyż w przyszłości zgromadzone waluty cyfrowe mogą okazać się bardzo lukratywną inwestycją własnego czasu (i/lub kapitału).

1. Założenie portfeli głównych dla kryptowalut…

Zasady bezpieczeństwa!

 • Warto wykorzystać inne adresy email, przynajmniej 2: pierwszy dla portfeli głównych, drugi dla mikroportfeli. Można nawet założyć nowe specjalne emaile tylko dla krypto.
 • Dla każdego portfela i mikroportfela użyć innego hasła.
 • Loginy zapisywać na zwykłym papierze np. stosując znany sobie szyfr i/lub w tajnym miejscu np. któraś strona książki. I/lub dane portfeli przechowywać na dysku zewnętrznym.
 • Loginów i kodu prywatnego nie udostępniać osobom trzecim.
 • Urządzenie z aplikacją portfela odłączyć od sieci, gdy nie jest używane.
 • Docelowo gromadzone waluty przechowywać na bezpiecznych portfelach sprzętowych offline

Trochę inne zasady bezpieczeństwa dotyczą najlepszego portfela ethereum dla crypto airdropów tokenów ERC20. Jeśli monitorowanie airdropów jest uwzględnione w strategi (powinno być!) to rejestracja nowego konta wydaje się koniecznością…

MyEtherWallet.com »

Ethereum, Ethereum Classic i wszystkie tokeny pochodne ERC20

MyEtherWallet.com Rejestracja1

Rejestracja w pozostałych portfelach jest prostsza i szybsza. Zazwyczaj wymaga podania tylko adresu email i hasła, czasami nazwy użytkownika.

BlockChain.info »

Bitcoin, Ethereum

Chyba najbardziej godny zaufania spośród kryptoportfeli online.

Rejestracja w Blockchain

BTC.com »

Bitcoin Cash, Bitcoin

Te portfel jest potrzebny m.in. do gromadzenia kryptowaluty Bitcoin Cash – odłamu Bitcoina. Podczas rejestracji będzie komunikat o konieczności pobrania backupu w pliku pdf, co należy zrobić.

Rejestracja BTC.com

CoinPayments.net »

MultiPortfel cieszący się dobrą opinią, obsługujący ponad 75 kryptowalut. W trakcie rejestracji wybrać opcje Portfel, nie Kupiec.

Rejestracja Coinpayments.net

CoinBase.com »

Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Euro

Ten portfel jest wymagany do wypłaty w niektórych smartfonowych aplikacjach.

Rejestracja CoinBase

… i mikroportfeli

Mikroportfele gromadzą wypłaty z wielu kranów kryptowalutowych. W praktyce umożliwiają natychmiastowy przepływ stosunkowo niskich kwot z kranu do użytkownika, co jest wygodne, przejrzyste i uczciwe. Po osiągnięciu minimum do wypłaty można zlecić przelew na portfel główny.

CoinPot.co » 

Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Dogecoin

Rejestracja CoinPot.co

FaucetHub.io »

Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Blackcoin, Dash, Peercoin, Primecoin

Rejestracja FaucetHub.io

FaucetSystem.com »

Bitcoin

W przypadku tego mikroportfela podaje się tylko adres portfela głównego btc, bez zakładania konta. Po zgromadzeniu minimum następuje automatyczna wypłata.

Rejestracja FaucetSystem.com

Jak odczytać adresy portfeli?

Portfele główne pozwalają wygenerować swój prywatny adres (długi przypadkowy ciąg znaków), na który będą przelewane środki. Ten adres należy podać w mikroportfelach, aby umożliwić przyszłe wypłaty. Adresy portfeli głównych warto zapisywać w notatniku dla wygody, gdyż będzie ich kilka – każdy dla innej waluty np.

BTC - 12F38GStyCEKCRomTPub1sqvdhi43mV5Ct
ETH - 0xCB5Ae4096D0d7268e4d08E5dB00Edf911c6Ed49b
LTC - LXgL35ec4xgu8uaYJNLpPt1w4QjBaLUkvg
itd...

Blockchain.info » Otrzymaj » Currency – wybór waluty: Bitcoin / Ethereum » Kopiuj

Adres portfela Blockchain

BTC.com » wybór waluty: Bitcoin / BitcoinCash » Receive » pole BitcoinCash Address

Adres portfela BTC.com

Coinpayments.net » Your Wallet » Deposit / Receive przy wybranej kryptowalucie » Add New Deposit Address

Adres portfela CoinPayments.net

Adres portfela CoinPayments.net 2

Coinbase.com » Accounts » Receive przy wybranej kryptowalucie

Adres portfela CoinBase

Dodanie portfeli głównych w mikroportfelach

Dodanie adresu portfela w FaucetHub.io » wkleić adres portfela w polu Link a New Address » wybrać walutę z listy Currency » kliknąć Link This Address

Dodanie portfela FaucetHub

Coinpot wymaga podania adresu głównego dopiero w trakcie zlecania wypłaty.

2. Znalezienie serwisów www, aplikacji i gier z najkorzystniejszym potencjałem zarobkowym kryptowalut

Główna zasada bezpieczeństwa! Jeśli określony program zarobkowy wymaga rejestracji z użyciem hasła to nie wolno używać tych samych, co w portfelach głównych i mikroportfelach! Można sobie łatwo wyobrazić następujący scenariusz: pazerny ham lub banda hamów tworzy taki program tylko w celu gromadzenia loginów i haseł swoich użytkowników. Ludzie są nieświadomi tego zagrożenia, dlatego często wszędzie z naturalnej wygody stosują te same dane do logowania i nie aktywują dodatkowych zabezpieczeń, co w przypadku kryptobranży stwarza bezpośrednie zagrożenie utraty środków.

Cechy najlepszych programów kryptozarobkowych

 • krótki timer np. progresywny lub 5-10 minutowy (krany)
 • intuicyjna obsługa i stabilność (minery)
 • natychmiastowa wypłata Instant
 • mało captch
 • stosunkowo wysoka płatność za klik / za udostępnienie urządzenia do kopania
 • długa i stabilna historia bez wpadek
 • jawne dane twórców
 • program partnerski ze stałą prowizją procentową

Wskazówka! Krany kryptowalutowe uzależniają wysokość odbieranej nagrody od aktualnego kursu, dlatego gdy cena określonej kryptowaluty spada warto nasilić zarabianie jej w kranach.

Jak sprawdzić wiarygodność programu zarobkowego na przykładzie najlepszego kranu kryptowalutowego? ANALIZA SERWISU, TECHNICZNA I POGLĄDOWA »

Pomocne narzędzia i analizy

Porównanie kranów kryptowalutowych + TIMER » Ta strona służy do wygodnego zarabiania kryptowalut w kranach, dlatego warto ją zapisać w zakładkach/ulubionych itp. Każdy kran ma swój niezależny timer, którego zakończenie sygnalizowane jest dźwiękiem. Ułożenie tabelaryczne i szczegółowe parametry kranów pozwalają na wygodną realizację różnych przyjętych strategii np. skupienie się na aktywności w kranach obsługiwanych przez określony mikroportfel, aby szybko osiągnąć minimum do wypłaty lub wybór waluty, której kurs aktualnie dołuje.

Kalkulator potencjału zarobkowego » służy do szybkiej identyfikacji programów płacących najwięcej w różnych przedziałach czasowych.

W porównaniu do najlepszych kranów, potencjał zarobkowy gier i aplikacji na smartfony umożliwiających zarabianie kryptowalut jest najczęściej niższy, dlatego żeby nie tracić czasu lepiej ich unikać.

Historia o 16 BTC

Należy pamiętać, że w tej strategii aktualna cena wybranej waluty cyfrowej jest drugoplanowa – liczy się jej wartość za kilka miesięcy lub nawet lat. Oczywiście tego typu przewidywanie wiąże się zarówno z wróżbiarstwem  jak i z analizą techniczną, fundamentalną oraz zrozumieniem wyjątkowości określonej kryptowaluty. Znam osobiście człowieka, który na samym początku rozwoju tej technologii wykopał 16 bitcoinów swoim standardowym komputerem. Sprzedał wszystkie po pierwszym większym wzroście wartości, żeby mieć na bieżące wydatki. Chyba każdy zna kogoś takiego jak się dobrze rozejrzy? Gdyby poczekał do ostatnich wakacji (2017) to teraz kupiłby sobie nowe mieszkanie i samochód, czyli główne problemy bytowe większości ludzi na świecie miałby z głowy… Ta historia to w moim przypadku czołowy motywator do zainteresowania się tą technologią. To autentyczny dowód mocy kryptobranży i… naturalnej ludzkiej niecierpliwości 😉 No, ale kto mógł wiedzieć… Ci co wiedzieli po prostu zrozumieli przełomową innowacyjność Blockchain, poczekali i zarobili niemałe sumy.

Rejestracja w kranach

Krany CoinPot. Od nich najlepiej zacząć, gdyż większość ma timer progresywny (brak sztywnej stawki do odbioru, licznik kryptowalut cały czas bije, ale im częstszy odbiór tym sumarycznie większy zarobek) i mało captch do zrobienia. W trakcie rejestracji należy podać adres email użyty do założenia konta w mikroportfelu CoinPot, dzięki czemu zarobek z wszystkich kranów będzie zliczał się na jednym koncie. BitFun » i BonusBitcoin » wymagają rejestracji z użyciem hasła, natomiast we wszystkich Moonach – MoonBitcoin », MoonBitcoinCash »MoonDash »MoonLitecoin » i MoonDogecoin » wystarczy podać email…

Rejestracja BitFun BonusBTC

Rejestracja MoonBitcoin MoonLitecoin MoonDogecoin

Krany FaucetHub. W ich przypadku wystarczy podać adres portfela, który został dodany do konta FaucetHub, dzięki czemu możliwy jest natychmiastowy przelew. Analogicznie jak przy Moonach.

Rejestracja krany FaucetHub

Krany z płatnością bezpośrednią. Jeśli określony kran nie obsługuje żadnego mikroportfela to zawsze trzeba się upewnić czy w ustawieniach konta podany jest właściwy adres portfela. Na przykładzie najstarszego i najstabilniejszego kranu  w kryptobranży Freebitcoin: adres portfela wkleić w Profile > Change withdrawal address

Adres portfela FreeBitcoin

Aktualne zestawienie tabelaryczne aktywnych kranów kryptowalutowych z czasomierzem i najważniejszymi parametrami »

3. Znalezienie wiarygodnych serwisów inwestycyjnych, tradingowych i do kopania kryptowalut bez koparek / online (pool, webmining, cpu mining, gui miners, cloud mining)

Handel kryptowalutami na platformach tradingowych, dzięki wysokiej zmienności ich kursów może być bardzo dochodowy, jednak trzeba wiedzieć, co się robi. Nowi traderzy powinni skupić się na intensywnym czytaniu książek i artykułów o tradingu, oglądaniu analiz video np. na YouTube oraz śledzeniu doświadczonych inwestorów i projektów kryptowalutowych np. na Twitterze – wszystko z niezbędnym zrozumieniem 😉 Dopiero po ogarnięciu zasad rynku i możliwych strategii gry można podjąć w miarę uzasadnioną decyzję inwestycyjną.

Dla przykładu, analizując historię kursu Bitcoina widać jakie czynniki na niego wpływały – jest to jedna z ważniejszych informacji umożliwiających przewidywanie kursu w przyszłości. Doświadczeni inwestorzy wskazują też, że pomocna jest klasyczna analiza techniczna i szukanie trójkąta zwyżkującego (na różnych wykresach, nie tylko kryptowalut). Wspominają także o teorii fal Elliotta – rynek rośnie 5 falami, spada 3. Innymi słowy, skuteczna aktywność inwestycyjna wymaga wiedzy i doświadczenia.

Inaczej sprawa wygląda z udostępnianiem swojego aktualnego sprzętu do kopania cyfrowych walut. Intensywny rozwój kryptobranży stworzył możliwość prostej aktywacji własnych urządzeń do kopania, bez specjalistycznych koparek i zaawansowanej wiedzy konfiguracyjnej. Tego typu serwisy można podzielić na przeglądarkowe (kopanie poprzez przeglądarkę internetową) i programowe (kopanie poprzez aplikację instalowaną na urządzeniu). Oczywiście wydajność tego typu kopania jest niska w porównaniu do profesjonalnych koparek, jednak w przeciwieństwie do nich nie wymaga inwestycji wstępnej, ponieważ nieużywany sprzęt jak stare komputery, smartfony, tablety tzw. elektrośmieci to częsty problem we współczesnym technologicznym społeczeństwie. W ten sposób można zbudować minikoparkę ze starych urządzeń. Innymi słowy, odzyskiwanie złota z eletrozłomu ma nową konkurencję 😉 Sprawa wygląda jeszcze korzystniej, jeśli ktoś ma dostęp do sal komputerowych np. w szkołach czy do wielu urządzeń firmowych.

Jak kopać bitcoiny, ethereum i inne kryptowalut na standardowych komputerach, laptopach smartfonach, tabletach itp. bez specjalistycznej konfiguracji »

4. Wykorzystanie programów partnerskich z wybranych serwisów, czyli Jak kopać kryptowalut bez koparek?

Zdecydowana większość serwisów kryptozarobkowych dysponuje modułem programu partnerskiego, dlatego po dołączeniu do każdego należy znaleźć i skopiować do notatnika swój link polecający, referencyjny (reflink) – zazwyczaj oznaczony REFER, REFERRAL, AFFILIATE. Służy on do zapraszania nowych osób do serwisu, za co należy się prowizja dla osoby zapraszającej, najczęściej stała i procentowa za aktywność osoby poleconej – uczciwe rozliczenie dla obu stron i wyeliminowanie problemu fejkowych nieaktywnych kont. Dla przykładu mój reflink…

https://minergate.com/a/2b5c7b07ca8977076b8dbaac | Recenzja i analiza MinerGate »

Reflink zawsze posiada w sobie unikalny parametr odpowiadający partnerowi, na przykładzie będzie to 2b5c7b07ca8977076b8dbaac

Budowa systemu kopania bez koparki w skrócie. Intensywna reklama swoich linków referencyjnych i budowa grup poleconych. Więcej o reklamie internetowej » Im wiarygodniejszy program, tym intensywniejsza promocja, gdyż jest większe prawdopodobieństwo, że nie zwinie biznesu razem ze stworzoną grupą referali. Chyba najlepszym przykładem wiarygodności i wieloletniej stabilności jest już wcześniej wspomniany FreeBitcoin » W zakładce STATS w tabeli TOP 10 AFFILIATES widać jak system kopania bez koparki działa u najlepszych.

Przykładowe strategie promocji

A. Stworzenie narzędzia do wygodnego zarabiania w kranach ze swoimi reflinkami np. rotatora i/lub kryptotimera. Wersje polskojęzyczną promować w polskiej sieci, anglojęzyczną w anglojęzycznej, oczywiście wśród osób zainteresowanych kryptobranżą lub zarabianiem w sieci. Dzięki zgromadzeniu wszystkich swoich reflinków na jednej stronie, reklamując tylko jeden link tej strony promuje się wszystkie swoje reflinki jednocześnie – prostsze, wygodniejsze i skuteczniejsze. Dla przykładu mój KryptoTimer »

B. Założenie bloga osobistego i/lub portalu o kryptobranży. Na jednym i drugim można tworzyć przeróżne kryptoartykuły, opisy, analizy i przewodniki ze swoimi reflinkami. Przykładem niech będzie ten artykuł. Należy tylko pamiętać, że tematyki bloga osobistego właściwie nic nie ogranicza, co w przyszłości może okazać się pomocne. Ta opcja jest bardziej angażująca niż pojedyncza strona kryptotimera/rotatora, ale jednocześnie w pełni funkcjonalna i niczym nie ograniczona.

Osoby zainteresowane gotowym kryptotimerem, blogiem lub portalem, zapraszam do lektury artykułu Jak zbudować stronę www? » a leniwszych do kontaktu »

5. Monitorowanie airdropów i odbiór darmowych tokenów nowych projektów blockchainowych

Niektóre nowe startupy zbierające fundusze na rozwój (ICO) decydują się część swoich tokenów oddać społeczności za wykonanie określonej akcji (airdrop). Korzyści z takiego manewru są wielowymiarowe: marketing, wizerunek i szeroka dystrybucja świeżych tokenów. Wraz z rozwojem projektu, ich wartość rynkowa powinna rosnąć. Dlatego wydaje się, że ignorowanie airdropów przez kryptomaniaka jest grzechem zaniechania 😉 Wystarczy poznać i stosować analizę fundamentalną, żeby samodzielnie oceniać potencjał rozwojowy nowych projektów lub wykorzystać gotowe źródła…

Jak szukać obiecujące kryptoaktywa? ANALIZA FUNDAMENTALNA »

Crypto Airdrops – DARMOWE KRYPTOWALUTY I TOKENY »

Uwaga! Ilość otrzymanych darmowych tokenów czasami zależy od stanu konta bitcoin, ethereum lub waves. Dlatego szczególnie te waluty warto gromadzić w pełnej strategii FAMA  wykorzystującej airdropy zależne od stanu kont.

6. Zakup portfela sprzętowego do bezpiecznego przechowywania kryptoaktywów

Na rynku liczą się tylko dwie marki…

Ledger » vs Trezor » Różnice?

Trezor powstał w 2014 roku i był pierwszym kryptowalutowym portfelem hardwareowym. Natomiast Ledger pojawił się w 2015 i szybko osiągnął status głównego i godnego konkurenta pionierskiego Trezora.

Główne różnice między liderami rynku kryptoportfeli sprzętowych to cena i wygląd ich urządzeń. Ledger obecnie oferuje 2 modele portfeli hardware – najtańszy i jednocześnie najmniejszy, najzgrabniejszy z omawianych Ledger Nano S oraz najdroższy i największy Ledger Blue. Pierwszy wygląda jak pendrive z ekranem, a drugi jak tablet – dzięki temu posiada kolorowy ekran dotykowy, kontakt poprzez bluetooth i NFC (zbliżeniowo).

Natomiast Trezor proponuje swój flagowy model w dwóch wersjach kolorystycznych Trezor Black i Trezor White oraz najnowszy Trezor model T, który podobnie jak Ledger Blue otrzymał ekran dotykowy. Pierwotny jajowaty kształt został zachowany.

Na co zwrócić szczególną uwagę? Lista obsługiwanych kryptowalut stale się powiększa, zarówno w przypadku Trezora jak i Ledgera. Dlatego warto sprawdzić ich oficjalne serwisy www czy wybrane urządzenie spełnia indywidualne potrzeby.

Portfele sprzętowe są kompatybilne z tokenami ERC20, dlatego nadają się także do airdropów.

Ledger Wallet - Bezpieczne kryptoaktywa Trezor

7. Zakup koparki i niezależnego systemu zasilania

Poczekać na wzrost kursu i za sprzedaż części zarobionych kryptowalut kupić koparkę oraz niezależny system zasilania (np. oparty o panele słoneczne) z zasilaczem awaryjnym ups. Koparkę umieścić w wentylowanym pomieszczeniu, co zapewni jej dłuższą żywotność. Kopać najbardziej obiecujące kryptowaluty przy stosunkowo niskiej trudności np. po 100-1000 jednostek lub przez określony czas i przełączenie na następną z potencjałem.

W przypadku bardzo efektywnej rozbudowy dochodu kryptopasywnego z programów partnerskich, inwestycja w koparkę i niezależne zasilanie może okazać się zbędnym zawracaniem d… jednak z drugiej strony, dochód zawsze warto dywersyfikować. Rozwiązanie alternatywne? Podobno przechodzą wnioski z biznesplanem o dotację unijną – wystarczy tylko zarejestrować się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy.

Podsumowanie. Małe i duże cele strategii FAMA oraz jej wersje zależne od osobistego zaangażowania

Jak widać, technologia blockchain i kryptowaluty na niej bazujące zmieniają na lepsze również ogólno pojętą branżę zarabiania w Internecie. Praktycznie każdy z dostępem do sieci może znacznie szybciej niż do tej pory zamienić poświęcony czas na gotówkę.

Perspektywa automatycznego dochodu pasywnego w postaci kryptowalut poprzez wykorzystanie starych jak świat programów partnerskich wydaje się korzystniejsza niż stała opieka nad koparką, choć należy pamiętać, że nad pracą własnej koparki ma się pełną kontrolę, a serwis z programem partnerskim może zniknąć z dnia na dzień. Dlatego tak ważna jest odpowiednia analiza i selekcja serwisów do promowania. Dywersyfikacja dochodu koparką również nie pozostaje bez znaczenia.

Cele strategii FAMA

Małe cele to zawsze osiągnięcie minimum do wypłaty w wykorzystywanym programie zarobkowym i wypłacenie na swój portfel. Jeśli program uzależnia prowizje transakcyjną od wysokości wypłaty to lepiej zgromadzić tyle, żeby zapłacić jak najmniej. 3 główne, małe cele strategii FAMA to:

I. Osiągnięcie minimum w mikroportfelu FaucetHub m.in. dla kryptowalut:

 • BTC: 20.000 z opłatą 400, przy czym wypłata 1.000.000 to już opłata 10 sat
 • ETH: 1.000.000 z opłatą 100.000, przy czym 10.000.000 to opłata 25.000
 • BTX: 1.000.000 z opłatą 80.000, przy czym 100.000.000 to opłata 2.000

II. Osiągnięcie minimum w mikroportfelu CoinPot

 • BTC: 25.000 z opłatą 2.000, przy czym wypłata 100.000 to brak opłaty

III. Osiągnięcie minimów w programach kryptozarobkowych m.in.

 • krany i gry z minimami do wypłat, ale z wyjątkami: kran FreeBitcoin » oferuje oprocentowanie salda (4% rocznie naliczane codziennie) od kwoty 30.000 satoshi, dlatego w tym przypadku celem jest zgromadzenie tego minimum i dalsze powiększanie salda bez wypłat – swoista lokata bitcoinowa czy bitcoinowe konto oszczędnościowe
 • EthereumLottery: 100.000 punktów, przy czym przelicznik punktów na ETH jest uzależniony od aktualnego kursu tej waluty tzn. warto zlecać wypłaty, gdy cena ethereum dołuje AKTUALIZACJA EthereumLottery zostało zamknięte
 • MinerGate: w zależności od wybranej waluty do kopania

Natomiast duże cele strategii FAMA to stworzenie warunków dla automatycznego, pasywnego zarabiania kryptowalut, czyli:

 • Minimum 1.000.000 satoshi (0,01 BTC) w swoim portfelu BTC dla klasyfikacji do airdropa BTX w stosunku 1:2 tzn. minimum 0,01 BTC daje darmowe 0,005 BTX
 • Minimum 1 BTX dla klasyfikacji do coponiedziałkowego, bonusowego airdropa 7%. Więcej o airdropach BTX »
 • Jak najwięcej ETH i WAVES dla airdropów tokenów ERC20 i pochodnych WAVES, których kwoty są uzależnione od wysokości salda tych kryptowalut.
 • Minimum 0,001 WAVES dla oprocentowanego leasingu opartego o blockchain z 7-dniowym minimum trwania. Wymagane minimalne inwestycje leasingowe mogą się różnić w zależności od noda. ANALIZA WAVES WKRÓTCE
 • Minimum 150 XDN (DigitalNote) dla oprocentowanej lokaty opartej o blockchain.
 • Identyfikacja pozostałych wiarygodnych kryptowalut z opcją pasywną i rozszerzenie kryptoportfela.

Realizacja przykładowych strategi – od najłatwiejszej dla leniwych 😉

Strategie oznaczyłem na początku stopieniem trudności i zaangażowania według moich subiektywnych odczuć. Jednocześnie może to być droga rozwoju osobistego od kryptonowicjusza do kryptoprofesjonalisty…

 • 1/5 – Kopanie ethereum poprzez EthereumLottery (webmining) – procesor urządzenia powyżej 1GHz. Po osiągnięciu minimum do wypłaty, zlecenie przelewu na MyEtherWallet.com. Monitorowanie airdropów, odbiór darmowych tokenów ERC20.
 • 2/5 – Jak wyżej + minikoparka. Szybsze gromadzenie ETH i więcej tokenów z airdropów (lub dywersyfikacja portfela innymi walutami, jeśli minikoparka nie kopie ethereum).
 • 3/5 – Powyższe + aktywność w kranach ethereum. Jeszcze szybsze gromadzenie ETH i jeszcze więcej tokenów z airdropów.
 • 4/5 – Powyższe + budowa grup poleconych w programach partnerskich poprzez marketing swoich reflinków. Pasywny, automatyczny, niekontrolowany dochód ethereum (i innych kryptowalut).
 • 5/5 – Powyższe + profesjonalna koparka. Pasywny, półautomatyczny, kontrolowany dochód kryptowalutowy.

Powyższe przykłady kryptotaktyk można odnieść także do bitcoina lub waves, których ilość na koncie również determinuje ilości otrzymanych tokenów przy niektórych airdropach. Jak widać, tutaj dla każdego jest coś ciekawego, nawet dla leniwca 😉 dlatego szczerze zapraszam do nura w kryptobranże, gdyż może mieć on potencjał life-changera!

Napisz komentarz. Twoje myśli są tu zawsze mile widziane ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.