MinerGate » oferuje oprogramowanie do kopania kryptowalut na systemy operacyjne Windows (32 / 64), Mac, Ubuntu, Fedora i Android. Głównym programem w ofercie jest GUI miner, czyli górnik z przejrzystym, graficznym interfejsem użytkownika (Graphical User Interface). Dzięki standardowej instalacji, prostej konfiguracji (a właściwie jej braku) i intuicyjnej obsłudze, aplikacja MinerGate pozwala błyskawicznie zainicjować proces wydobywania cyfrowych monet z wykorzystaniem procesora CPU i/lub graficznego GPU urządzenia.

Analiza źródeł technicznych

Ukryte dane rejestracyjne domeny, w tym podmiot i terminy » https://who.is/whois/minergate.com »

Regularnie rosnąca popularność, choć ostatnio widać wyraźną stabilizację. Najwięcej ruchu z Rosji…

Rejestracja domeny w 2014 roku. Zbiorczy skan bezpieczeństwa OK »

Analiza źródeł poglądowych

Forum BitcoinTalk

Podstawowe plusy i minusy według społeczności

+
+ nie wymaga konfiguracji, idealny na początku przygody z miningiem (auto-detekcja parametrów urządzenia i indywidualne dostosowanie oprogramowania)
+ używa CPU urządzenia, co pozwala wykorzystać różnego rodzaju sprzęt o standardowych parametrach
+ kopanie połączone Merged mining, czyli równoległe kopanie dwóch kryptowalut (FCN, MCN)
+ opcja szybkiego startu kopania bez podawania hasła do konta, tylko email (opcja konta admina)
– wysokie opłaty transakcyjne podczas wpłat i wypłat
– nieopłacalna usługa cloud miningu (ten sposób kopania generalnie nie jest polecany)
– zmieniające się sumy wykopanych monet
– niska wydajność programu
– powiązania z rzekomym scamem bytecoin [analiza wkrótce]

Konta społecznościowe

Pozostała analiza opinii

https://www.trustpilot.com/review/minergate.com » Zła ocena BAD. Główny powód to niewypłacalność i długi czas oczekiwania na odpowiedź biura obsługi. Jednak zdecydowana większość autorów to profile z 1 komentarzem, co może stwarzać wrażenie nieetycznego działania konkurencji. Do tego dochodzi ogólnie niska ilość opinii.

Analiza serwisu MinerGate.com

MinerGate posiada własny blog i forum. Jednak jedynym sposobem kontaktu są 2 adresy email contact@minergate.com i support@minergate.com oraz formularz kontaktowy w serwisie www. Jedyne nazwisko jakie się pojawia to Janika Kouki CMO jako kontakt dla prasy. Brak danych firmy, a reklamy na stronie są sprzedawane poprzez oficjalnego resellera CoinTelegraph, który jest branżowym serwisem z aktualnoścami – dziwne?

Kryptowaluty do kopania

Dane z 07.11.2017

Kryptowaluta Oznaczenie Kapitalizacja rynkowa wg coinmarketcap.com [$] Próg zatwierdzenia Minimum do wypłaty Opłata transakcyjna
Bitcoin* BTC 118,379,987,771 0.0001 0.01 ?
Ethereum ETH 28,102,052,819 0.000001 0.001 ?
Litecoin LTC 3,099,260,334 0.0001 0.01 ?
Monero XMR 1,486,595,361 0.005 0.1 0.1
Ethereum Classic ETC 1,377,847,392 0.000001 0.001 ?
Zcash ZEC 602,349,299 0.001 0.0001 ?
BytecoinU BCN 224,221,695 20 100 0.01
Aeon AEON 22,157,359 0.005 0.01 0.01
DigitalNote XDN 15,647,399 1 1 0.1
Fantomcoin FCN 568,837 1 0.01 ?
Dashcoin DSH 476,941 0.1 0.01 ?
Quazarcoin QCN 127,666 1 0.01 ?
Infinium-8 INF8 bd 10 0.01 ?
MonetaVerde MCN bd 1 0.01 ?

Monety dostępne do kopania zależą od indywidualnej mocy urządzenia. * – Kopanie BTC tylko poprzez cloud mining. U – Według analizy Filipa Koniecznego Bytecoin ma wiele cech scama (video 36m) »

Próg zatwierdzenia odczytałem z aplikacji androidowskiej, a minimum do wypłaty z głównego panelu konta w serwisie www. Natomiast Opłata transakcyjna jest widoczna w formularzu wypłaty dopiero po przekroczeniu minimum. Do tej pory osiągnąłem tylko jedno minimum, dlatego pozostałe uzupełniłem zgodnie z wpisami użytkowników w sieci. Jeśli znasz brakujące kwoty opłat to bądź tak miły i zostaw komentarz pod artykułem 😉 Z góry dzięki!

Opłatę transakcyjną trzeba zawsze dodawać do minimum. Innymi słowy, zgromadzenie tylko minimum może być niewystarczające, jeśli zabraknie na opłatę. Osobiście tego doświadczyłem w przypadku DigitalNote – wydobyłem 1 XDN, ale przez opłatę 0.1 nie mogłem wypłacić i musiałem kopać dalej.

Zastanawiające są przypadki z wyższym progiem zatwierdzenia od minimum do wypłaty tzn. mimo zgromadzonego minimum i tak wypłata będzie niemożliwa, gdyż kwota nie została zatwierdzona. Dotyczy to najsłabszych monet, czyli FCN, DSH, QCN, INF8 i MCN.

Program partnerski MinerGate

Serwis dzieli się zyskiem z aktywności zaproszonych użytkowników. W zależności od liczby aktywnych poleconych MinerGate oddaje inny procent dochodu:

 • 1 – 20: 30%
 • 11 – 30: 50%
 • 31 i więcej: 75%

(!) Ważne wskazówki z obsługi MinerGate

Po uruchomieniu programu na komputerze (nie aplikacji smartfonowej) opcja Smart Mining będzie sugerować najbardziej opłacalną na teraz walutę do kopania. Można ją zignorować przechodząc do Miner i wybierając przy innej monecie Start Mining.

Im więcej wykorzystywanych rdzeni procesora (CPU Cores), tym więcej hashy, ale jednocześnie większe obciążenie urządzenia i zużycie prądu. Ostrożnie zwiększać ilość używanych rdzeni procesora, gdyż w pewnych uwarunkowaniach program może się uszkodzić i będzie potrzebna jego reinstalacja. Na początku oprogramowanie automatycznie wykrywa ilość dostępnych rdzeni. Jednak np. włączenie wydobywania nowej waluty, gdy wszystkie rdzenie już pracują na innej, może zdestabilizować działanie programu.

Po zmianie waluty do kopania lub zmianie ustawień konta warto przelogować się na urządzeniu kopiącym (Wyloguj » Zaloguj).

Podczas zlecania wypłaty na portfel online trzeba wypełnić pole Payment ID (wartość dostępna w portfelu online). Portfel offline tego nie wymaga.

Minergate Payment ID

Wymagania sprzętowe dla kart graficznych

 • NVidia cards + CUDA 7.5, moc obliczeniowa >2.0
 • AMD + OpenCL 1.2
 • Minimum 2GB RAMu karty dla wydobywania Ethereum

Zalecane są ostatnie oficjalne sterowniki dla kart graficznych.

Wydajność sprzętowa. Przykłady

Dane dotyczą ustawienia LOW przy Mining speed (Android)

Urządzenie | System operacyjny Procesor CPU [GHz] Hashe [H/s]
Asus Eee PC 1001PX | Windows 7 Ultimate 32 1,67 3,9 – 4,9
Samsung Galaxy S2 (GT-i9100p) | Android 1,2 | dwurdzeniowy 5
Sony Xperia ST26i | Android 1 2

Podsumowanie. Recenzja MinerGate

W moim subiektywnym odczuciu ukryte dane firmy i ograniczony sposób kontaktu to największe niedobory MinerGate. Zasadnie można założyć, że skoro się ukrywają to coś kombinują. Z drugiej strony, wyjaśnienie anonimowości poprzez silną politykę ochrony prywatności pracowników, która ma uniemożliwić ich spamowanie przez użytkowników MinerGate również jest uzasadnione.

Inna sprawa to stosunkowo duża grupa oponentów i negatywnych komentarzy. Oczywiście spora część z nich wynika z niezrozumienia działania serwisu np. wahające się saldo może być spowodowane zatwierdzeniem dobrych sherów a odrzuceniem złych.

Natomiast niska wydajność programu to słaby zarzut, gdyż nie został on stworzony w tym celu. Główne założenia tego oprogramowania to uniwersalność, szeroka dostępność i możliwość wykorzystania do wydobywania kryptowalut wielu starych urządzeń o standardowych parametrach. Wyższej wydajności należy szukać wśród nieintuicyjnych minerów manualnych wymagających edycji plików.

Wysokie opłaty transakcyjne są drażniące, ale kiedy nie są? 😉 Można to tłumaczyć sporym kosztem utrzymania całej infrastruktury platformy lub pazernością twórców – co kto woli…

Kompatybilność to najmocniejsza zaleta aplikacji MinerGate. Dzięki niej można zbudować amatorską koparkę złożoną z nieużywanego sprzętu np. starych smartfonów czy tabletów. Natomiast osoby z dostępem do wielu urządzeń np. firmowych lub w salach komputerowych… już wiedzą, co mogą zrobić 😉

MinerGate. Dowód wypłaty i instrukcja wypłacania

Na początku zabawy z MinerGate wybrałem walutę DigitalNote, dlatego moją pierwszą wypłatą było 1,9 XDN. W pierwszej kolejności pobrałem portfel z oficjalnej strony DigitalNote. Uruchomiłem go i zsynchronizowałem. Następnie z zakładki Receive (Odbierz) skopiowałem adres portfela.

Uwaga! Warto od razu skopiować i zapisać klucze prywatne (Show private keys) Minimum 2 kopie: papierowa i cyfrowa offline.

Minergate Wypłata

Kolejny krok to zlecenie wypłaty z panelu MinerGate. Po zalogowaniu, w sekcji Dashboard należy kliknąć Withdraw przy wybranej walucie. Wkleić adres swojego portfela i przepisać kod weryfikujący z Google Authenticator. Wartość Payment ID jest wymagana tylko w przypadku portfeli online.

Minergate Wypłata

Komunikat o udanym zleceniu wypłaty wygląda tak…

Minergate Wypłata

Na adres email przyjdzie wiadomość potwierdzająca wypłatę, w której trzeba kliknąć link weryfikujący… Jak widać niektóre programu pocztowe mogą sygnalizować problem z wiarygodnością.

Minergate Wypłata

Po potwierdzeniu wypłata osiągnęła status Pending (Oczekująca) …

Minergate Wypłata

… a w portfelu pojawiła się w sekcji Unconfirmed (Niepotwierdzone)

Minergate Wypłata

Po około 30 minutach wypłata została zatwierdzona. Wskazówka! Warto zgromadzić minimum 150 XDN, gdyż DigitalNote od takich kwot oferuje oprocentowany depozyt blockchainowy.

Rejestracja i ważna (!) pierwsza konfiguracja konta

I. Rejestracja w MinerGate » Kliknąć Sign up / Zarejestruj się, podać adres email i 2x hasło. Po zarejestrowaniu nowego konta należy zalogować się w serwisie www i sprawdzić, czy email potwierdzający został wysłany na wskazany adres

» Dashboard » Profile » General » Email » Powinno być powiadomienie jak na poniższym screenie ↓

Teraz trzeba potwierdzić adres email klikając link aktywujący w otrzymanej wiadomości od MinerGate. Wówczas powiadomienie zmieni się na zielone Verified.

Minergate weryfikacja email

II. Aktywacja podwójnej autoryzacji 2FA jest KONIECZNA ze względów bezpieczeństwa (!), w innym przypadku wykopane waluty mogą zniknąć z konta. Kod autoryzacji generuje aplikacja Google Authenticator, dostępna na androida » i iOS »

Ta sama strona, co poprzednio, ale sekcja niżej » Dashboard » Profile » 2-step Verification » Enable.

Minergate 2FA

Kolejny krok to założenie konta Minergate w Google Authenticator. Włączyć aplikację, dodać nowe konto wpisując tylko jego nazwę np Minergate i przepisując kod z pierwszego pola zaznaczonego poniżej (można także zeskanować kod QR). Od teraz aplikacja co chwilę generuje automatycznie nowy kod autoryzujący.

Należy wpisać swoje hasło w pole Your password i aktualny kod autoryzujący w pole Verification code. Na koniec Enable.

Minergate 2fa

Prawidłowa aktywacja podwójnej autoryzacja 2FA powinna zakończyć się takim widokiem…

Minergate 2fa ON

III. Po zalogowaniu w sekcji Dashboard przy każdej kopanej walucie przełączyć sposób wynagradzania z PPS (Pay Per Share) na PPLNS (Pay Per Last N Shares), co zwiększy ogólny zarobek o około 5%.

Minergate PPLNS

IV. Program na komputer można pobrać w zakładce Pobieranie / Downloads. Serwis sam wykryje system operacyjny, ale ostatecznie da prawo wyboru wersji oprogramowania użytkownikowi (w przypadku windows 7). Aplikacje na androida i iOS są dostępne za darmo w oficjalnych sklepach Google Play i AppStore.

Minergate pobieranie

» Zarejestruj się w MinerGate i zacznij wydobywać swoje pierwsze kryptowaluty w ciągu kilku minut »

Więcej…

4 komentarze/y
 1. Swietny poradnik.

  Zainstalowane i dziala, tylko nie wiem, ale nie mam mozliwosci kopania LTC…
  Jak to ogarnac ?

   1. Mam problem z zainstalowaniem na laptopie z windows 10. Jakas pomoc z Twojej strony?

Napisz komentarz. Twoje myśli są tu zawsze mile widziane ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.