Blockchainowe portale informacyjne muszą być jak najbardziej neutralne, a niestety bywa różnie z ich niezależnością. Półprawdy, manipulacje i zwykły brak rzetelności dziennikarskiej zdarza się także w nowej i ryzykownej kryptobranży. Dlatego jedynym właściwym rozwiązaniem jest sprawdzanie wiadomości z przynajmniej kilku źródeł, które w subiektywnym odczuciu uważamy za wiarygodne i niezależne. Po takie lekturze można samodzielnie dostrzec w miarę autentyczny obraz rzeczywistości.

Wydaje się, że czytanie opinii wielu kryptomaniaków z całego świata na niezależnych forach branżowych jest bardziej opiniotwórcze niż wiadomości na potencjalnie zależnych portalach informacyjnych. Dlatego społeczność blockchainowa na pytanie o najlepsze źródło informacji z branży najczęściej wskazuje…

BitcoinTalk.org

i np. dział Bitcoin Discussion » oraz Press »

Reddit.com

Ten społecznościowy serwis informacyjny (ang. social news) posiada kilka przydatnych kanałów…

Analogiczne kanały można znaleźć dla innych kryptowalut.

Jeśli chodzi o rzetelne portale informacyjne, po lekturze opinii na ten temat, można ułożyć kryptoinfoserwisy mniej więcej tak, zaczynając od najczęściej chwalonego i jednocześnie najrzadziej krytykowanego w uzasadniony sposób…

  1. News.bitcoin.com »
  2. CoinDesk.com » Chyba najlepszy przykład popularnego portalu ze skazą w historii. W społeczności pojawia się zarzut zmanipulowanych i wybiórczych artykułów, omijania niewygodnych faktów oraz konfliktu interesów – publikacja jednoznacznie pozytywnych recenzji projektów współtworzonych przez CoinDesk.
  3. CoinTelegraph.com »
  4. CryptoCoinsNews.com »
  5. Crypto-News.net »
  6. Bitcoinist.com »
  7. BraveNewCoin.com »
  8. BitcoinMagazine.com »
  9. BitPoint.se »

Pomocne w byciu na bieżąco z branżą są również kryptokalendarze

W wybranych serwisach warto aktywować ulubione powiadomienia jak email, rss, subskrypcja kanału w socialmediach, dołączenie do grupy w komunikatorze internetowym itp.

Napisz komentarz. Twoje myśli są tu zawsze mile widziane ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.