Aktualność poniższych sposobów szukania nowych linków może być różna. Jednak mimo wszystko te metody idealnie prezentują mechanizm działania, co może stanowić inspiracje w opracowywaniu własnych procedur.
Domeny .edu
Istnieje wiele mitów o tym, że linki .edu mają magiczną moc pozycjonerską. Niektórzy twierdzą, że są nawet warte tyle co 100 innych linków. Oczywiście jest to spore uogólnienie, bo wszystko zależy od jakości tych innych linków.
Walory stron .edu:
- tworzone są w celach edukacyjnych – niekomercyjnych
- większość z nich posiada wysoki Page Rank i Trust Rank
- są długowieczne
- ich pozycja SEO jest naturalna (najczęściej nigdy nie były pozycjonowane)
Z powyższych powodów link ze strony .edu może być bardzo interesujący i obiecujący dla pozycjonowanej witryny. Istnieją nawet opinie, że może uchronić stronę przed tzw. google slapem (liść w pysk od google ;).
Nietrudno się domyślić, że takie linki są trudne do zdobycia, a wiele stron jest już niestety zaspamowanych. Jednak metodą “link w opisie” można dodać swój adres po rejestracji na wybranej witrynie.
Jak znaleźć stronę .edu z linkiem dofollow ?
Jest na to bardzo łatwy sposób, wystarczy wpisać w google następującego footprinta:
site:.edu „Powered by PHP-Fusion”
Pojawi się lista stron w domenie .edu, które działają na PHP-Fusion – linki są tutaj dofollow.
Aby dodać link, wystarczy się zarejestrować, czyli znaleźć na stronie przycisk „register/sing up”. Jeśli takiego nie ma, można spróbować wpisać: www.domena.edu/register.php – w większości przypadków działa.
Po założeniu i mailowym potwierdzeniu konta, należy przejść do edycji profilu i wpisać adres swojej strony (np. pole URL/Homepage). Po zapisaniu, zdobyto link dofollow ze strony .edu.
Można też szukać polskich stron Powered by php-fusion, tam też są linki dofollow. Można też pokusić się o dodawanie linków w shoutboxie czy na forum. Wystarczy przeszukać wyniki wyszukiwarki i można znaleźć prawdziwe perełki. Przykładowy footprint do wpisania w google:
site:.pl „Powered by PHP-Fusion” + „Shoutbox”
Jak zdobyć link z .edu z anchorem?
Są na to 2 sposoby.
Pierwszym sposobem jest stopka. Po rejestracji na danej stronie często można dodać coś o sobie, jakiś podpis (np. pole “description”) – w to miejsce można wpisać link z anchorem.
Drugim sposobem jest shoutbox. Wystarczy dodać link za pomocą bbcode z własnym anchorem
[url=http://www.twojadomena.pl/]twój anchro tekst[/url]
Warto napisać jakiś dodatkowy tekst, żeby nie podpadło spamem. Jednak najczęściej strony te są już dawno zapomniane przez administratorów.
Jak zdobyć link z Harvardu?
Strona harvardu, ma bardzo duży page rank i trust rank, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na prosty zabieg. Sposób “link w opisie” działa także na wielu innych stronach uczelni.
1. Wejść na stronę https://h2o.law.harvard.edu/
2. Znaleźć przycisk SIGN UP i kliknąć
3. Na stronie https://h2o.law.harvard.edu/users/new wypełnić formularz zgodnie z powyższymi wytycznymi.
4. Link z Harvardu gotowy 🙂
Nucleus CMS
Przykładowe zapytania wyszukiwarki:
“E-mail/HTTP:” + “Nucleus CMS” “Add Comment” + “Copyright | Nucleus CMS” “Your comment:” “E-mail/HTTP” “Nucleus CMS” “E-mail/HTTP:” + “Nucleus CMS” inurl:.php?itemid=
Zapytania można rozszerzać dodając kolejny + “wybrane słowo kluczowe” i namierzać np. strony tematyczne lub wpisać zamiast “nucleus” inny rodzaj stron z komentarzami.
CommentLuv…
… to wtyczka do WordPressa, która umożliwia wyświetlenie linka do ostatniego wpisu na blogu osoby komentującej. Blogi z tą wtyczką można namierzać w następujący sposób. Na praktycznie każdym blogu z wtyczką CL poniżej formularza pozwalającego na dodanie komentarza znajduję się mały obrazek z napisem CommentLuv. Ten obrazek zazwyczaj ma atrybut alt=”commentluv badge”. Wystarczy wpisać/wkleić w wyszukiwarce Google frazę „commentluv badge”
Rezultat? 233.000 wyników (23.10.2015) w polskim Google (Narzędzia wyszukiwania>Tylko język polski), czyli tyle stron ma „commentluv badge” w treści – prawie wszystkie z nich mają możliwość zostawienia komentarza z linkiem. Dodatkowo można zawęzić poszukiwania za pomocą komendy site i słów kluczowych zależnie od tematyki szukanych stron np:
wzór: Powered by WordPress „commentluv badge” + tematyka lub site:.pl „commentluv badge” + tematyka stron przykłady: site:.pl „commentluv badge” technologie site:.pl „commentluv badge” zdrowie site:.com „commentluv badge” sport
Gotowe i darmowe listy stron z CommentLuv. Na płatne szkoda kapitału, gdyż ich jakoś najczęściej jest niska:
» http://www.evive.pl/polskie-blogi-commentluv
» http://techformator.pl/lista-blogow-commentluv/
angielskie
» http://www.mytrickschool.com/2500-do-follow-commentluv-enable-blog-list/
» http://www.clickminded.com/a-massive-list-of-1000-dofollow-commentluv-blogs/
» http://seobacklinksfree.blogspot.com/2015/03/400-high-pr-commentluv-enabled-blogs.html
Drupal
Drupal standardowo ma atrybut dofollow w komentarzach, dlatego na tych stronach można śmiało komentować z nadzieją na silny link zwrotny. Blogi oparte na drupalu można znaleźć za pomocą następujących footprintów:
inurl:”node” „Add new comment” „Powered by Drupal” inurl:”node” „Posted by Anonymous (not verified)” „Powered by Drupal” „Add new comment” „Powered by Drupal” site:.pl „Dodaj komentarz” „Powered by Drupal”
Dodanie słów kluczowych pozwala zawęzić wyniki tematycznie. Podczas komentowania takich blogów warto dodawać linki w treści swoich komentarzy. Często się zdarza, że adres strony internetowej ma nofollow, a link w treści komentarza dofollow.
Budowanie własnej listy…
…to najlepsze rozwiązanie, gdyż pozwala na tematyczne gromadzenie adresów i weryfikacje częstotliwości ich aktualizacji. Wiadomo, że witryny, na których rzadko umieszcza się nowe wpisy mają słabszą moc SEO.
Dzięki wielkie za fajne porady. Nie znam się na tego typu działaniach – bardzo mi pomogliście! Niech żyje Internet 🙂
Bardzo męczyłam się z tworzeniem kolejnych list do linkowania 😉
Zwłaszcza takich z mocnymi do – follow.
Bardzo dziękuję za wpis/poradę, bardzo ułatwiła mi życie.
Super, że mogłem pomóc 😉
Thanks for letting me now this info on how to find those education websites. I think this will be very useful for me
Świetny wpis, trafiłam przypadkiem, ale zapisuję w zakładkach, bo właśnie takiej kompleksowej wiedzy szukałam. Teraz na pewno linkowanie stanie się przyjemniejsze i szybsze. Pozdrawiam!
Wpis z 2015r. a nadal przydatny. Aktualnie dużo jest takich artykułów, jednakże ten zawiera proste i gotowe wskazówki jak znaleźć sobie takie miejsca i tworzyć własną listę do pozycjonowania. Z tego co przejrzałem na blogu jest jeszcze więcej interesujących mnie tematów i mega mnie to cieszy.
Czy wskazówka z postu jest nadal aktualna? Wpisując w wyszukiwarkę site:.pl „commentluv badge” technologie otrzymuję tylko 50 wyników. Może ja coś źle robię lub wtyczka już nie jest tak popularna jak kiedyś.
Sama fraza site:.pl „commentluv badge” generuje ponad 36tys wyników a + technologie ponad 3tys, więc nie wiem skąd tak zaniżony wynik – może jakieś filtry stosujesz?