Jeśli szukasz wygodnego systemu do stworzenia bloga, strony firmowej czy sklepu internetowego to warto zwrócić uwagę na WordPress. Ten system zarządzania treścią (ang. CMS) już dawno przestał być rozwiązaniem zarezerwowanym dla realizacji stron personalnych oraz blogów tematycznych. Dzięki bezpłatności i prostocie, ogromnej liczbie wtyczek i motywów, WordPress został najpopularniejszym systemem na świecie. Zgodnie z danymi w3techs.com co trzecia witryna w Internecie została zbudowana za pomocą tego CMS (rys. 1)

Popularność WordPress wg w3techs.com

Rysunek 1. Popularność WordPress według W3Techs.com

Według powyższych statystyk, najbliższy konkurent Joomla! jest wykorzystywany tylko na 3% stron. To o 11 razy mniej, niż WordPress, który na przełomie stycznia i lutego 2019 roku obejmował 33% rynku. Dlatego WordPress można śmiało nazwać całkowitym liderem rynku gotowych rozwiązań do tworzenia stron www. I co najważniejsze, WP zwiększa swoją przewagę – sam sprawdź aktualne dane pod ostatnim linkiem 😉

Jeśli w końcu zdecydowałeś się na użycie systemu WordPress do stworzenia swojej witryny to należy przejść do kolejnego kroku i wybrać stylową oraz funkcjonalną szatę graficzną (tzw. motyw WP, szablon WP lub templatka WP). Na szczęście nie będziesz miał z tym żadnego problemu. Dla użytkowników WordPressa dostępne są tysiące darmowych oraz płatnych motywów poświęconych różnym niszowym tematom. Można je znaleźć na stronie wordpress.org, na popularnych marketplace’ach oraz w witrynach producentów. Oczywiście jest inne rozwiązanie, jednak znacznie bardziej czasochłonne – możesz nauczyć się języków programowania jak PHP, CSS oraz HTML i stworzyć swój autorski motyw WP od podstaw.

Gdy nie masz czasu na edukację kodowania lub na szukanie profesjonalnego szablonu w dobrej cenie, poniższe zestawienie na pewno Ci się przyda. Wybraliśmy najlepsze motywy dla WordPress z oferty TemplateMonster. Do spisu trafiły szaty graficzne, które mają najlepsze opinie od użytkowników, są regularnie aktualizowane i zawierają szereg opcji do tworzenia tematycznych stron www. Oprócz tego poniższe motywy mają poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych, są responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Więcej szczegółowych informacji o motywach można znaleźć w opisach poniżej.

Najlepsze motywy dla WordPress od TemplateMonster TOP 10

Monstroid

Monstroid to pierwszy flagowiec dla WordPress autorstwa TemplateMonster, który po ostatniej aktualizacji został mocno przebudowany. Zmieniły się nie tylko projekty motywów potomnych, lecz także zostały dodane nowe rozszerzenia. Wśród nich można wyróżnić Elementor i dodatkowe wtyczki do niego – głównie JetElenens, JetMenu, JetTabs. Motyw posiada także popularne wtyczki Cherry jak np. Cherry Services, Cherry Search czy Cherry PopUpas.

Liczba sprzedaży: 7400 Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2019 r.

Monstroid

Szczegóły |  Demo

Monstroid2

Monstroid2 to najlepiej sprzedający się motyw z oferty TemplateMonster. I nic dziwnego, gdyż jest to potężne narzędzie kreacji uniwersalnych witryn: posiada ponad 300 gotowych projektów stron, ponad 500 układów elementów witryny i specjalne rozszerzenie Magic Buton. Za jego pomocą można łączyć kilka układów w jednym projekcie i tworzyć własne szaty graficzne.

Monstroid vs Monstroid2?

Warto zaznaczyć, że Monstroid i Monstroid2 to różne typy produktów. Ostatni opiera się na układach, a nie na motywach potomnych oraz zawiera wszystkie wtyczki Jet dla Elementora od zespołu ZEMEZ. Dzięki temu można tworzyć stylowe projekty dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść” (ang. drag & drop)

Liczba sprzedaży: 9809 Ostatnia aktualizacja: 2 maja 2019 r.

Monstroid2

Szczegóły |  Demo | Recenzja/Instrukcja

Imperion

To kolejny uniwersalny szablon WP, który zawiera motywy potomne dla bloga, sklepu, strony biznesowej itd. – razem jest ich 10. Motyw Imperion posiada rozbudowane opcje zarządzania wyglądem, zawiera wtyczki Revolution Slider, TM Timeline, The Event Calendar, zestaw rozszerzeń dla WooCommerce oraz popularne pluginy Cherry. Oprócz tego do użytku jest dostępny Elementor i wtyczki JetElements oraz JetMenu.

Liczba sprzedaży: 655 Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2019 r.

Imperion

Szczegóły |  Demo

24.Storycle

Motyw ułatwia tworzenie blogów i portali informacyjnych. Zawiera 16 układów strony domowej, 10 gotowych projektów podstron, 7 układów bloga i szereg projektów nagłówka i stopki.

Jeśli chodzi o funkcje, motyw opiera się o Cherry Framework 5.1 i posiada popularne wtyczki Cherry, Elementora i dodatkowe pluginy do niego: JetMenu, JetBlog, JetTabs, JetReviews oraz JetTricks.

Liczba sprzedaży: 598 Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2019 r.

24.storycle

Szczegóły |  Demo

Hazel

Rozbudowany motyw do tworzenia stron biznesowych, który posiada 9 unikatowych projektów strony domowej, gotowe układy nagłówka i stopki oraz wygodne opcje zarządzania wyglądem.

Motyw zawiera Revolution Slider, Visual Composer, Ultimate VC, MegaMenu oraz Cube Portfolio. Wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Liczba sprzedaży: 452 Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2019 r.

Hazel

Szczegóły |  Demo

JohnnyGo

Rozbudowany motyw dla przeróżnych firm usługowych. JohnnyGo zawiera 25 układów strony głównej, które poświęcone są popularnym biznesom.

Templatka opiera się o Cherry Framework 5.1 i zawiera funkcjonalne wtyczki Cherry, Elementora i pluginy JetElements oraz JetMenu. Motyw wspiera fonty webowe Google i mapę Google.

Liczba sprzedaży: 682 Ostatnia aktualizacja: 1 maja 2019 r.

JohnnyGO

Szczegóły |  Demo

BeClinic

BeClinic to motyw dla stron medycznych. Zawiera 9 tematycznych układów strony domowej oraz gotowe projekty podstron, nagłówka i stopki. Szablon posiada Revolution Slider, The Event Calendar, Cherry Testimonials, Cherry Service List, Cherry Projects i zestaw rozszerzeń dla WooCommerce oraz Elementora, co pozwala na łatwe zarządzanie elementami na stronie.

Liczba sprzedaży: 1587 Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2019 r.

BeClinic

Szczegóły |  Demo

Kanter

Za pomocą tego motywu można stworzyć portfolio dla fotografa lub agencji. Szablon posiada 70 gotowych projektów stron, 10 układów bloga i 30 wariantów portfolio.

Do motywu zostały dodane następne wtyczki: Revolution Slider, Contact Form 7, Visual Composer oraz Touch Slider. Szablon jest kompatybilny z YoastSEO, WPML, WooCommerce i z innymi popularnymi pluginami WordPress.

Liczba sprzedaży: 141 Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2019 r.

Kanter

Szczegóły |  Demo

Contractor

Motyw zaprojektowany dla firm budowlanych. Funkcjonalność szablonu jest realizowana w oparciu o Cherry Framework 5.0, dlatego do użytku dostępne są wtyczki Cherry Team Members, Cherry Testimonials, Cherry PopUps, Cherry Sidebars, Cherry Projects itd. Do tego dochodzi PageBuilder i ponad 25 modułów treściowych do niego.

Liczba sprzedaży: 468 Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2019 r.

Contractor

Szczegóły |  Demo

Journez

Motyw przeznaczony dla branży podróżniczej z tematycznym projektem strony głównej, gotowymi układami nagłówka i stopki oraz rozbudowanymi opcjami personalizacji.

Szablon Journez zawiera Elementora i wtyczki JetElements, JetBlocks, JetTabs, JetThemeCore oraz MegaMenu, suwak, galerię, widgety tematyczne, opcje mediów społecznościowych itd.

Liczba sprzedaży: 418 Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2019 r.

Journez

Szczegóły |  Demo

Podsumowująca nota redakcyjna

Powyższy artykuł otrzymałem w ramach współpracy z Janem Kamińskim z TemplateMonster. Po kilku sugestiach i poprawkach postanowiłem go opublikować, jednak mam wrażenie, że nadal przypomina kopie jednych z wielu w sieci. W miarę dostępnego czasu postaram się go zaktualizować m.in. o przejrzyste porównanie pakietów wtyczek dołączonych do szablonów.

Napisz komentarz. Twoje myśli są tu zawsze mile widziane ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.